UD-VI-ZP/86/15 Całodobowa ochrona osób i mienia w parku im. Józefa Polińskiego w Warszawie zlokalizowanym w obrębie ulic: Szaserów, Garwolińskiej, Kobielskiej
Całodobowa ochrona osób i mienia w parku im. Józefa Polińskiego w Warszawie zlokalizowanym w obrębie ulic: Szaserów, Garwolińskiej, Kobielskiej
NR SPRAWY UD-VI-ZP/86/15
TERMINY:
składanie ofert do 18.11.2015 r. do godziny 12.00
otwracie ofert w dniu 18.11.2015 r. o godzinie 13.00
UWAGA!
W dniu 16.11.2015 r. wpłynęło do Zamawiającego pytanie
W dniu 16.11.2015 r. wpłynęły do Zamawiającego kolejne pytania. Termin składania i otwarcia ofert zostanie przesunięty na dzień 20.11.2015 r.
Zmiana terminu składania i otwarcia ofert
składanie ofert do 20.11.2015 r. do godziny 12.00
otwracie ofert w dniu 20.11.2015 r. o godzinie 13.00
Odpowiadając na zapytanie dotyczące postępowania w sprawie udzielenia zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest: Całodobowa ochrona osób i mienia w parku im. Józefa Polińskiego w Warszawie zlokalizowanym z obrębie ulic: Szaserów, Garwolińskiej, Kobielskiej, w którym pytający prosi o zmianę formularza oferty podważając wyliczoną przez Zamawiającego liczbę 8.112 godzin wykonania usługi, uprzejmie informuję, że ilość godzin wykonania usługi wskazana przez Zamawiającego jest prawidłowa.
Jest to bowiem ilość godzin wykonania całości usługi przez Wykonawcę a więc całości wszystkich działań wskazanych w projekcie umowy i opisie przedmiotu zamówienia (bez względu na ilość osób zatrudnionych przez Wykonawcę do jej wykonania).
Najprawdopodobniej pytający utożsamił ilość godzin wykonania usługi przez Wykonawcę z ilością roboczogodzin, które zostaną przepracowane przez pracowników zatrudnionych do jej wykonania, do których należeć będą pracownicy zatrudnieni bezpośrednio na obiekcie, ich nadzór i pracownicy patrolu interwencyjnego, co stanowi błędną interpretację zapisów SIWZ.
Pytanie nr 1
Czy pod pojęciem „patrol interwencyjny” Zamawiający rozumie 2-osobową grupę interwencyjną?
Pytanie nr 2
Czy Zamawiający potwierdza, że dokument określony w punkcie 10 Rozdziału 15 pt. „Warunki udziału w postępowaniu” Wykonawca będzie zobowiązany przedstawić dopiero przy podpisaniu umowy? Czy też Wykonawca powinien stosowny dokument załączyć do składanej oferty?
Pytanie nr 3
Wnoszę o zawarcie w projekcie umowy klauzuli, która umożliwi obu stronom rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem tj.: ,,każda ze stron ma prawo wypowiedzieć umowę z zachowaniem
1- miesięcznego okresu wypowiedzenia’’. Zaznaczam, iż sytuacja zamawiającego przy kształtowaniu treści umowy jest silniejsza, dlatego powinien on brać pod uwagę nie tylko swoje interesy, ale także interesy wykonawcy i starać się ułożyć stosunek prawny tak, aby te interesy były zrównoważone. Prawo jednostronnego wypowiedzenia umowy przysługujące obu stronom z okresem wypowiedzenia umożliwiającym drugiej stronie dostosowanie się do sytuacji, jest w opinii Wykonawcy celowe.
Pytanie nr 4
W związku z uchwaleniem ustawy o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych z dnia 29 sierpnia 2014 r., proszę o wyjaśnienie czy wszyscy pracownicy przewidziani do realizacji usługi winni być zatrudnieni wyłącznie na umowę o pracę na pełny etat?
Pytanie nr 5
Wnosimy o zmniejszenie kary określonej w § 9 ust. 1 projektu umowy do 25 % wynagrodzenia za 1 dobę. Wysokość kary określona na 250% wynagrodzenia za 1 dobę za każdy dzień nienależytego wykonania umowy jest znacząco wygórowana i w naszej ocenie wywołuje niczym nieuzasadnione korzyści dla Zamawiającego, a także jest sprzeczna z zasadami współżycia społecznego
Odpowiedzi na pytania z dnia 16.11.2015 r.
Ad. 1 Pod pojęciem „partol interwencyjny” Zamawiający rozumie grupę minimum 2 osobową.
Ad. 2 Dokument określony w punkcie 10 rozdziału 15 pt. „Warunki udziału w postępowaniu” Wykonawca będzie zobowiązany przedstawić dopiero przy podpisaniu umowy.
Ad.3 Zamawiający nie przewiduje wprowadzenia dodatkowych klauzul w projekcie umowy, gdyż zgodnie z § 17 projektu umowy w sprawach nie uregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego, w tym przepisy art. 746 k.c., który przewiduje wypowiedzenie umowy w każdym czasie, zarówno przez Zamawiającego jak i przez Wykonawcę.
Ad. 4 Zamawiający nie określa rodzaju umowy, na podstawie której firma ochrony ma zatrudniać pracowników do wykonywania czynności całodobowej ochrony osób i mienia w parku.
Ad. 5 Zamawiający nie podziela stanowiska pytającego w zakresie wysokości kary za nienależyte wykonanie umowy. Mienie znajdujące się na terenie parku posiada dużą wartość, a poza tym Zamawiającemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa użytkownikom parku poprzez efektywne wykonywanie przez pracowników ochrony ich obowiązków.Zamawiający stoi więc na stanowisku, iż kara umowna w wysokości 250% wynagrodzenia za 1 dobę za każdy dzień nienależytego wykonania umowy jest jak najbardziej uzasadniona i adekwatna.
Informacje o wyborze najkorzystniejszej oferty (w formacie pdf)
Warszawa, 24.11.2015 r.