UD-VI-ZP/7/12 wykonywanie drobnych remontów w zakresie robót budowlanych, sanitarnych i elektrycznych w placówkach oświatowych na terenie Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy.
wykonywanie drobnych remontów w zakresie robót budowlanych, sanitarnych i elektrycznych w placówkach oświatowych na terenie Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy.
TERMINY:
składanie ofert do 21.03.2012 r. godz. 1000
otwarcie ofert 21.03.2012 r. godz. 1200
NOWE TERMINY
składanie ofert do 23.03.2012 r. godz. 1000
otwarcie ofert 23.03.2012 r. godz. 1200
pliki do pobrania
specyfikacja istotnych warunków zamówienia + ogłoszenie (w formacie zip)
19.03.2012 r.
W związku z wpłynięciem pytań dotyczących ww. postępowania Komisja Przetargowa przedstawia poniżej treść pytań wraz z wyjaśnieniami Zamawiającego.
1. Na ile dni przed przystąpieniem do robót Zamawiający prześle zlecenie?
Ad. 1. Zamawiający każdorazowo powiadamiał będzie wykonawcę o przygotowaniu do podpisania w siedzibie zamawiającego zlecenia na prace budowlane, o którym mowa w § 1 ust. 3 projektu umowy oraz pkt. 1.8.1 STWiOR. Powiadomienie może nastąpić drogą telefoniczną, mailem lub faksem z wyprzedzeniem siedmiu dni roboczych przed ustalonym uprzednio przez strony terminem rozpoczęcia robót budowlanych. Wyjątkiem będzie potrzeba usunięcia awarii i innych zdarzeń losowych niemożliwych do przewidzenia w chwili podpisania umowy, które zlecane będą do realizacji w trybie natychmiastowym.
2. Jaki jest orientacyjny zakres robót min. – max ?
Ad. 2. Orientacyjny zakres robót występujący przy drobnych robotach remontowych w obiektach oświatowych określa przedmiar robót. Przewiduje się, że wartość tych robót wyniesie nie więcej niż 200 tys. zł brutto .
3. Czy pod pojęciem „prowadzenie dokumentacji” Zamawiający miał na myśli Dziennik budowy?
Ad. 3. Zamawiający miał na myśli kompletowanie wszystkich dokumentów dotyczących realizacji poszczególnych zleceń, niezbędnych do rozliczenia i odbioru robót oraz prowadzenie dzienniczka robót, jednego dla całości robót objętych umową. W dzienniczku robót winny znaleźć się wpisy zaleceń inspektorów nadzoru i ustalenia podjęte w trakcie spotkań roboczych, w tym również wpisy o wyłączeniach mediów na czas realizacji robót, potwierdzane każdorazowo wpisem przez upoważnionego przedstawiciela wykonawcy, użytkownika obiektu oraz inspektora nadzoru.
4. Jakie inne obowiązki ma na myśli Zamawiający w § 4 ust. 8 umowy?
Ad. 4. Wykreśla się § 4 ust. 8 projektu umowy.
5. W umowie nie mówi się o rodzajach odbioru robót, natomiast w STWiOR w pkt 1.10 mówi się, że w zależności od ustaleń umownych będą odbiory m.in. częściowe. Jakie będą odbiory?
Ad. 5. W pkt 1.10 STWiOR wykreśla się stwierdzenie „zgodnie z warunkami umownymi”.
6. Na jakiej podstawie rozliczany będzie pobór wody i energii elektrycznej?
Ad. 6. Wykonawca, każdorazowo po zapoznaniu się z zakresem robót wynikającym z danego zlecenia, przedstawi inspektorowi nadzoru oraz kierownictwu placówki oświatowej zapotrzebowanie na wodę, zrzut ścieków oraz na pobór energii elektrycznej, wynikające z charakteru i wielkości wykonywanych robót oraz użytych maszyn i narzędzi, co będzie odzwierciedlone również wpisem do dzienniczka robót. Formę płatności wykonawca ustali z kierownictwem placówki oświatowej, a opłatę wniesie po zakończeniu robót. Ceny jednostkowe zużytych mediów ustala się po kosztach zakupu ponoszonych przez placówki oświatowe.
7. W jaki sposób, prawidłowo, Wykonawca ma powiadomić inwestora i użytkownika o wyłączeniach?
Ad. 7. Jak w Ad. 3.
8. Która podstawa płatności jest właściwa (czy ta określona w SIWZ, czy ta określona w STWiOR)?
Ad. 8. Podstawa płatności jest właściwie określona w SIWZ.
Jednocześnie informujemy, o przedłużeniu terminu do składania i otwarcia ofert. Termin składania ofert upływa w dniu 23.03.2012 r. o godz.1000. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 23.03.2012 r. o godz.1200.
Niniejszym zapisy SIWZ dotyczące ww. terminów uważa się za zmienione.
04.04.2012 r.
Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty (w formacie pdf)